follow_us_on_facebook_logo.png

 

----------    AJANKOHTAISTA!  ---------

Merikoski SBT:n seuratoiminnan linjauksia 30.11.2020


Ryhmäharrastustoiminta keskeytetään ajalla 1.-18.12.2020

Aikuisten ryhmät:
- Miesten Edustus,
- Naisten Edustus,
- Naisten harraste ja
- Ikämies-joukkueet

Lasten ja nuorten ryhmät:
- C1 kilpajoukkue,
- A-G harrastejoukkueet,
- Säbäkerho ja
- Liikuntakerho

Erityisryhmät:
- ErkkaSäbä


Seurataan Oulun kaupungin, SSBL:n sekä AVI:n ohjeistusta ja toimitaan näiden mukaan.
Valmentajat ohjeistavat omatoimi- ja etätreenejä pelaajille.


Oxdog Liiga keskeytetään ajalla 1.-31.12.2020

Korvaavat pelit järjestetään myöhemmin ilmoitettuna ajankohtana.

Linjaukset pohjautuvat Oulun kaupungin 29.11.2020 ja Salibandyliiton 30.11.2020 antamiin ohjeistuksiin.



*****


Oxdog Liiga 2020-2021

Ilmoittautuminen on päättynyt

Ilmoittautuneet joukkueet

*****

TenavaSäbä

Lapsi-vanhempi ryhmä

Kastelli monitoimitalo B sali /su klo 12-13

ILMOITTAUDU MUKAAN

*****

Säbäkerho

Alle kouluikäisille

Metsokankaan koulu/su klo 12-13
Ritaharjun koulu/su klo 12-13

ILMOITTAUDU MUKAAN

*****

Liikuntakerho

Alle kouluikäisille

Huonesuon päiväkoti
keskiviikkoisin klo 17-18

Hiukkavaaran päiväkoti, Taikapolku
torstaisin klo 16:30-17:45

ILMOITTAUDU MUKAAN

Liikuntakerhot_nettisivuille.jpg

 

*****

Pelaajahaku käynnissä!

ILMOITTAUDU IKÄLUOKAN (B-G) JOUKKUEESEEN TÄSTÄ

Ohjaamme pelaajan tarvittaessa sopivaan joukkueeseen

Katso joukkueiden pelaajahakuilmoituksia tästä

*****

Haemme valmentajia ja ohjaajia junioritoimintaan!

Arvostamme lajitaustaa. Aiempi valmennuskokemus ei ole välttämätön.

Valmentajan tulee osata toimia itsenäisesti lasten ja nuorten kanssa sekä olla halukas kehittämään valmennus- ja vuorovaikutustaitojaan. Odotamme halua sitoutua, arvostamme oma-aloitteisuutta ja positiivista asennetta.  

Kaikille valmentajille tarjotaan mahdollisuus kouluttautua Salibandyliiton koulutuksilla ja seuran laatimilla täsmäkoulutuksilla.

Lisätietoja:
Pasi Lämsä, 040 7346634

**********



Tulevat ottelut

05.12.2020 12:00Pojat E2 2010 - K - palloPaikka »
05.12.2020 15:00OLS 10 karhut - Pojat E2 2010Paikka »
12.12.2020 10:00LNM E2 - Pojat E2 2010Paikka »
12.12.2020 13:00MKSBT 09 apassit - Pojat E2 2010Paikka »
19.12.2020 15:00OLS 05 - Warriors 05Paikka »
20.12.2020 11:00Pojat E2 2010 - HaHePaikka »
20.12.2020 11:45KeLy musta 11 - Pojat E2 2010Paikka »
20.12.2020 13:15TyPS valkoinen 11 - Pojat E2 2010Paikka »
20.12.2020 17:00Papas - Pojat E2 2010Paikka »
09.01.2021 12:00K - pallo - Pojat E2 2010Paikka »