Historia
Joukkue perustettu 2011.
Kausi 2015-2016
-
Helsinki junior challenge cup (C01 haastajasarja)
Sijoitus: Kolmas
-
OuluCup (C1 00-sarja)
Sijoitus: ??
http://www.cuponline.se/group.aspx?cupid=19087&id=30069
-
Aluesarja 2015-2016
Sijoitus: Kolmas
http://floorball.fi/tulokset/#/sarja/c2-pojat-pc2-71-ps/547
11.10.2015 Kempelehalli (OLS 02)
MKSBT - PAKA 6 - 0
MKSBT - OFBC 11 - 2
07.11.2015 Nallisport (OLS III)
OLS III - MKSBT 0 - 8
MKSBT - PAPAS 5 - 2
05.12.2015 Kempelehalli MERIKOSKI
MKSBT - OLS II 3 - 6
MKSBT - LNM 0 - 7
16.01.2016 Liminka (LNM)
KELY - MKSBT 1 - 2
LNM - MKSBT 6 - 4
30.01.2016 Yhtenäiskoulu Haukipudas (KeLy)
OLS II - MKSBT 5 - 3
KELY - MKSBT 5 - 2
21.02.2016 Kuusamo (PaKa
PAKA - MKSBT 1 - 9
MKSBT - OLS III 8 - 0
27.02.2016 Kajaani (Papas)
PAPAS - MKSBT 6 - 6
MKSBT - OFBC 5 - 3
-
Oxdog -liiga
Sijoitus 00-sarjassa: Viides
Jatkosarja:
http://www.cuponline.se/group.aspx?cupid=16641&id=29963
03.04.2016 puolivälierä: MKSBT C2(01) - KoskRi C(00) 2 - 6
10.04.2016 Sijat 5-6: MKSBT C2(01) - MuhU C(00) 8 - 4
Runkosarja:
http://www.cuponline.se/group.aspx?cupid=16641&id=26620
31.10.2015 Nallisport
OLS(02) - MKSBT C2(01) 3 - 3
OLS C(00) Harraste - MKSBT C2(01) 2 - 6
21.11.2015 Nallisport
Keki C Harraste - MKSBT C2(01) 6 - 7
MuhU C(00) - MKSBT C2(01) 7 - 1
20.12.2015 Kastelli
MKSBT C2(01) - KoskRi C(00) 0 - 7
MKSBT C2(01) - MKSBT C1(00) 1 - 2
MKSBT C2(01) - SBT PuHu(00) 0 - 12
23.1.2016 Linnanmaa
MKSBT C2(01) - OLS C(01) Harraste 7 - 0
20.2.2016 Jatuli
MKSBT C2(01) - KeLy C(01) 5 - 4
MKSBT C2(01) - OFBC 7 - 3
-
Umeå Floorball festival 2-4.10 2015:
Merikoski SBT - Umeå City IBF Vit 2 - 3
GK IBS - Merikoski SBT 2 - 4
AC Sparta Prag - Merikoski SBT 8 - 1
Öjebyns IBF Blå - Merikoski SBT 1 - 4
Öjebyns IBF Vit - Merikoski SBT 2 - 0
Obbola IK - Merikoski SBT 7 - 2
Sundsvall City - Merikoski SBT 2 - 0
http://www.cuponline.se/games.aspx?cupid=11686#&&arena=&class=12548&typ=&group=&date=
-
KeLyn järjestämä Pre-Season Cup 6.9.2015 Haukipudas.
Lopputulos:
1 OLS 02 2 KeLy 3 Merikoski 00 4 Merikoski 01
-
SM-karsintojen 1. kierros 22.-23.8.2015 Jyväskylä.
-
Eloturnaus 15.8. – 16.8 Liminka.
Lauantai 15.8
MKSBT-01 kelt. - OLS-02 1 - 5
MKSBT-00 - MKSBT-01 sin. 3 - 2
MKSBT-01 kelt. - KeLy 3 - 3
OLS-02 - MKSBT-01 sin. 5 - 4
LMN - MKSBT-01 kelt. 3 - 1
MKSBT-01 sin. - KeLy 5 - 1
MKSBT-01 sin. - MKSBT-01 kelt. 5 - 1
Sunnuntai 16.8
LNM - MKSBT-01 sin. 5 - 0
MKSBT-00 - MKSBT-01 kelt. 3 - 1
JATKOPELIT: VE1:
MKSBT-00 - MKSBT-01 sin. 3 - 0
VE2 LMN - OLS-02 2 - 3 rl
sij.5-6: KeLy - MKSBT-01 kelt. 5 - 1
Pronssi: LNM - MKSBT-01 sin. 8 - 1
Final: MKSBT-00 - OLS-02 8 - 5
Lopputulos:
1 MKSBT-00 2 OLS-02 3 LMN 4 MKSBT-01 sin. 5 KeLy 6 MKSBT-01 kelt.
Kausi 2015-2016 Harjoituspelit:
18.05.2016 MKSBT 01 - MKSBT 02 5 - 4
11.05.2016 MKSBT 01 - SBT LaPa 3 - 4
26.04.2016 MKSBT 01 - SBT LaPa 3 - 5
13.04.2016 MKSBT 01 - MKSBT (00/02) 0 - 9
31.03.2016 KeKi(99/01)- MKSBT 01 9 - 7
29.03.2016 MKSBT 01 - KeLy 2 - 6
18.03.2016 KeLy - MkSBT 01 3 - 4
09.02.2016 MKSBT 01 - Raiders Kmnki 11 - 4
07.02.2016 OLS 02 - MKSBT 01 11 - 4
27.01.2016 MKSBT 01 - MKSBT 00 8 - 3
14.01.2016 KeKi(99/01)- MKSBT 01 16 - 3
13.01.2016 MKSBT 01 - KeKi(99/01) 8 - 14
08.01.2016 KeLy - MKSBT 01 5 - 2
01.12.2015 MKSBT 01 - OLS 01 1 - 9
29.12.2015 MKSBT 01 - PuHu 0 - 9
24.11.2015 MKSBT 01 - MKSBT 00 2 - 8
14.11.2015 MKSBT 01 - OLS 02 6 - 5
11.11.2015 MKSBT 01 - MKSBT 02 7 - 2
27.09.2015 MKSBT 01 - KeLy 7 - 0
20.09.2015 MKSBT 01 - OFBC 11 - 4
12.08.2015 MKSBT 01 - OLS 02 4 - 4
11.08 2015 MKSBT 01 - MKSBT 00 4 - 2
09.08.2015 MKSBT 01 - OLS 01 1 - 10
22.06.2015 MKSBT 01 - OLS 02 1 - 6
Kausi 2014 - 2015 Joukkue D01
Aluesarjan sijoitus viides
Oxdog Liigan mestari 2014 - 2015 !!!!
18.10.2014 - Nallisport.
Finaaliturnaus Jatulissa su 29.3.2015 Puolivälierät: 13:30 - 14:15 (PV1): Merikoski SBT D01 - OLS E03 ( 8 - 4 ) Välierät: 16:30 - 17:15 (VE1): Merikoski SBT - OLS Ketut ( 10 - 0 ) Mitalipelit: 19:30 - 20:15 Finaali: Merikoski SBT - Kely Ox ( 7 - 2 )
Oulu Cup C00-sarjaa Sijoitus kuudes!
Sunnuntai 19.4.2015
Särkänniemen Salibandy Cup 2-3.5 2015 Sijoitus neljäs!
Alkusarja: Merikoski D01 - KeKi ( 4 - 3 ) Classic - Merikoski D01 ( 3 - 2 )
Puolivälierä: Merikoski D01 - Koovee Mustat ( 4 - 2 ) Välierä: KeLy - Merikoski D01 ( 5 - 3 ) Pronssiottelu: Merikoski D01 - Hatsina ( 2 - 4 )
1. Classic 2. KeLy 3. Hatsina 4. Merikoski D01
NFG 22.5-24.5 2015
Pe 22.5 2015 Värttö
klo 18.00 Merikoski SBT - OLS D-ketut Sin. 7 - 0 klo 19.30 LNM D1 - Merikoski SBT 1 - 2
La 23.5 2015 Nallisport
klo 16.00 Merikoski SBT - Liminka kk 2 - 3 klo 17.30 OLS Karhut - Merikoski SBT 2 - 8 klo 19.30 Merikoski SBT - FBC Ankara 2 - 2
Su 24.5 2015 Linnanmaa
13:30 OLS Karhut - OLS D-ketut Sin. 2 - 3 14:00 FBC Ankara - LNM D1 2 - 3 14:30 Liminka kk - Merikoski SBT 3 - 2 15:00 FBC Ankara - Merikoski SBT 2 - 1 vl. 15:30 LNM D1 - Liminka kk 3 - 2
1.LNM D1 2.Liminka kk 3.FBC Ankara 4.Merikoski SBT 5.OLS D-ketut Sin. 6. OLS Karhut
Eloturnaus, Liminka 23. - 24.08.2014
Ottelutulokset - Alkusarja: Tulokset
LNM liminka - MerikoskiSBT 8 - 0
OLS 02 - LNM tupos 3 - 1
LNM liminka - KeLy musta 6 - 2
Merikoski SBT - KeLy punainen 2 - 2
LNM tupos - KeLy musta 5 - 1
OLS 02 - Merikoski SBT 1 - 3
LNM liminka - LNM tupos 9 - 3
OLS 02 - KeLy punainen 7 - 2
LNM liminka - OFBC 3 - 3
Merikoski SBT - KeLy musta 10 - 1
OFBC - KeLy punainen 6 - 2
OLS 02 - LNM liminka 5 - 4
LNM tupos - OFBC 4 - 6
LNM tupos - KeLy punainen 5 - 1
OFBC - Kely musta 3 - 4
LNM tupos - Merikoski SBT 3 - 6
KeLy musta - KeLy punainen 5 - 0
OLS 02 - OFBC 2 - 0
LNM liminka - KeLy punainen 13 - 3
OLS 02 - Kely musta 2 - 0
OFBC - Merikoski SBT 3 - 7
Alkusarja taulukko:
Team + - points
OLS 20 10 10
LNM 43 16 9
MKSBT 29 18 9
OFBC 21 23 5
KeLyM 13 26 4
LNM II 21 26 4
KeLyP 10 38 1
VE1: OLS 02 - OFBC 2 - 3
VE2. LNM liminka - MerikoskiSBT 4 - 2
Pronssi : OLS 02 - Merikoski SBT 6 - 1
Finaali: OFBC - LNM liminka 2 - 5
Kausi 2013 - 2014 Joukkue D01
MKSBT D01 Harjoituspelejä:
21.08.2013 Värttö
MKSBT D01 - OLS 01 Edustus ( 2 - 10 )
Pe 06.09.2013 Nallisport
MKSBT D01 - OLS 02 Edustus ( 5 - 11 )
Seinäjoki Qmax aalibandyturnaus 21.9 - 22.9
Liitonsarja D01 2013 - 2014 otteluohjelma ja tulospalvelu:
http://www.tilastopalvelu.fi/fb/
02.11.2013 - Haukipudas Jatuli
Klo 12:00 MKSBT - OFBC ( 6 - 10 )
Klo 14:00 MKSBT - OLS ( 2 - 5 )
23.11.2013 - Haukipudas Jatuli
Klo 16:00 PaKa - MKSBT ( 5 - 10 )
Klo 18:00 MKSBT - HaHe ( 6 - 5 )
08.12.2013 - Kempele Kempelehalli
Klo 16:00 RSB-Team - MKSBT ( 1 - 12 )
Klo 18:00 MKSBT - LNM II ( 5 - 4 )
12.01.2014 - Haukipudas Jatuli
Klo 11:30 LNM - MKSBT ( 5 - 7 )
Klo 14:30 KeLy - MKSBT ( 1 - 7 )
25.01.2014 - Kuusamo Liikuntahalli
Klo 15:00 HaHe - MKSBT ( 2 - 10 )
Klo 18:00 MKSBT - PaKa ( 8 - 1 )
22.02.2014 - Liminka Liikuntahalli
Klo 16:00 MKSBT - RSB-Team ( 17 - 2 )
Klo 18:00 LNM II - MKSBT (5 - 6 )
23.03.2014 - Rovaniemi Keltakankaan Liikuntahalli
Klo 16:00 MKSBT - KeLy ( 6 - 6)
Klo 18:00 MKSBT - LNM ( 1 - 11 )
29.03.2014 - Liminka Liikuntahalli
Klo 15:00 OFBC - MKSBT ( 6 - 4 )
Klo 18:00 OLS - MKSBT ( 5 - 4 )
Loppupelit
05.04.2014 - Liminka Liikuntahalli
Klo 11:00 LNM - OFBC (Välierä 1)
Klo 12:00 OLS - MKSBT (Välierä 2)
Klo 14:00 Pronssiottelu
Klo 15:00 Finaali
Fat Pipe D 2013 - 2014 otteluohjelma
17.11 Urheilutalo
Klo 17:45 MKSBT 01 - Sastamolo 00 ( 3 - 4 )
07.12 Nallisport
10:30 MKSBT 01 - Sastamolo 01 ( 3 - 1 )
11.01.2014 Nallisport
Klo 10:30 Karhukopla - MKSBT ( 0 - 8 )
Klo 12:00 MKSBT - OFBC 00 ( 1 - 9 )
02.02.2014 Oulunsalo
Klo 10:30 HaHe 00 - MKSBT ( 4 - 3 )
Klo 12:45 OLS 02 - MKSBT ( 8 - 2 )
08.02.2014 Linnanmaa
Klo 09:45 MKSBT OLS 01 ( 4 - 10 )
15.02.2014 Urheilutalo
Klo 15:30 MKSBT 01 - MKSBT 00 ( 0 - 5 )
16.03.2014 Oulunsalo
Klo 17:45 KeKi - MKSBT ( 2 - 9 )
Klo 20:00 MuhU 00 - MKSBT (6 - 4 )
Särkäniemi Cup 2014 D01
Alkusarja:
Merikoski SBT - Classic ( 0 - 8 )
Koovee Punaiset - Merikoski SBT ( 0 - 7 )
1.Classic
2.Merikoski SBT
3.Koovee Punaiset
Jatkopelit:
Karsinta: Merikoski SBT - Nallipyssyt ( 3 - 6 )
Sijat 9 - 10: Merikoski SBT - Yrmyt ( 9 - 3 )
Turnaussijoitukset D01 2014
1. Classic
2. M-Team
3. Nokia KrP
4. FBC Turku
.
.
9. Merikoski SBT D01
Nordic Floorball Games (NFG) 2014.
NFG D2 sarja, 12 joukkuetta.
MKSBT pronssimitalisti :)
24.5 otteluohjelma, Ouluhalli kenttä 2:
klo 08:35 LNM II - MKSBT ( 3 - 4 )
klo 10:55 SB Welhot - MKSBT ( 4 - 6 )
klo 12:40 MKSBT - OLS Hyeenat ( 5 - 2 )
klo 13:50 OLS Ketut - MKSBT ( 0 - 12 )
klo 15:00 MKSBT - Nibacos ( 1 - 6 )
25.5 otteluohjelma, Ouluhalli kenttä 2:
klo 09:10 välierä 1 OLS D01 - MKSBT ( 2 - 9 )
klo 09:45 Välierä 2 Nibacos - LNM I ( 2 - 3)
klo 11:40 Pronssi MKSBT - Nibacos ( 4 - 2 )
klo 12:15 Finaali OLS D01 - LNM I ( 6 - 5)
Katusähly 2014 Oulun turnaus 19.07.2017.
10:00 MKSBT - Jokuset ( 1 - 10 )
12:30 Dynamo - MKSBT ( 10 - 4 )
14:30 MKSBT - Majut ( 7 - 10 )
15:45 Herrasmiehet - MKSBT ( 7 - 2 )
Joukkue: Antti, HenkkaG, HenkkaP, Jani, Joel, Leevi, Riku ja Valtteri
Kausi 2012 - 2013 Joukkue E01
- Leijonaliiga E01-sarja 1. sija (20 joukkueen sarjassa).
- Oulu Cup E01-sarja 3. sija (10 joukkueen turnaus).
- Särkäniemi Cup E01-sarja 13. sija (28 joukkueen turnaus).
Leijonaliiga E01 2013
OFBC D-Tytöt - MKSBT E01 ( 0 - 12 )
MKSBT E01 - OLS D99-00 Tytöt ( 6 - 2 )
OLS E01-02 Sudet - Merikoski SBT E01 ( 2 - 9 )
Hahe 02 E - Merikoski SBT E01 ( 0 - 12 )
KeLy-E2 - Merikoski SBT E01 ( 1 - 9 )
OLS E01-02 Hyeenat Keltainen - Merikoski SBT E01 ( 3 - 4 )
Keki vihreä - Merikoski SBT E01 ( 4 - 4 )
Merikoski SBT E01 - OLS E01-02 Karhut Sininen ( 8 - 0 )
Merikoski SBT E01 - OLS E01-02 Ketut Keltainen ( 6 - 2 )
Sarjataulukko E-juniorit B-lohko, Runkosarja
Joukkue | O | V | T | H | M | Pst. |
Merikoski SBT E01 | 9 | 8 | 1 | 0 | 78-14 | 17 |
Keki vihreä | 9 | 5 | 3 | 1 | 47-22 | 13 |
OLS E01-02 Ketut Keltainen | 9 | 6 | 0 | 3 | 43-19 | 12 |
OLS E01-02 Karhut Sininen | 9 | 5 | 1 | 3 | 41-27 | 11 |
KeLy-E2 | 9 | 5 | 1 | 3 | 31-33 | 11 |
OLS E01-02 Hyeenat Keltainen | 9 | 4 | 1 | 4 | 28-28 | 9 |
OLS D99-00 Tytöt | 9 | 3 | 2 | 4 | 28-31 | 8 |
Hahe 02 E | 9 | 2 | 1 | 6 | 25-44 | 5 |
OLS E01-02 Sudet | 9 | 2 | 0 | 7 | 18-56 | 4 |
OFBC D-Tytöt | 9 | 0 | 0 | 9 | 6-63 | 0 |
Jatkosarja:
Keki oranssi - Merikoski SBT E01 ( 0 - 3 )
Merikoski SBT E01 - Keki vihreä ( 5 - 4 )
Merikoski SBT E01 - OLS E01-02 Karhut Keltainen ( 0 - 1 )
Merikoski SBT E01 - OLS E01-02 Tiikerit (5 - 1 )
Merikoski SBT E01 - OLS E01-02 Ketut Keltainen ( 5 - 3 )
Sarjataulukko E-juniorit, Jatkosarjat
Joukkue | O | V | T | H | M | Pst. |
Merikoski SBT E01 | 5 | 4 | 0 | 1 | 18-9 | 8 |
OLS E01-02 Karhut Keltainen | 5 | 3 | 2 | 0 | 12-5 | 8 |
Keki oranssi | 5 | 1 | 2 | 2 | 13-14 | 4 |
OLS E01-02 Ketut Keltainen | 5 | 2 | 0 | 3 | 19-22 | 4 |
Keki vihreä | 5 | 2 | 0 | 3 | 19-21 | 4 |
OLS E01-02 Tiikerit | 5 | 0 | 2 | 3 | 12-22 | 2 |
Leijonaliiga Finaali:
Merikoski SBT E01 - Ols E01 karhut keltainen ( 5 - 1 )
Merikoski SBT E01 leijonaliigamestari 2013.
Oulu Cup 2013 E01
LOPPUSIJOITUKSET
1. OLS E01
2. HaHe01
3. Merikoski 01
4. KeLy
Särkäniemi Cup 2013 E01
Turnaus pelattu seitsemässä lohkossa, neljä joukkuetta lohkossa.
C-lohko sarjataulukko ja MKSBT pelit:
Joukkue O V T H TM PM P
1. Classic (Future) 3 2 1 0 20 7 5
2. Espoon Oilers (Superstars) 3 2 1 0 13 6 5
3. Merikoski SBT E01 3 1 0 2 12 12 2
4. Westend Indians (Black) 3 0 0 3 4 24 0
Espoon Oilers (Superstars) - Merikoski SBT 3 - 2
Merikoski SBT - Classic (Future) 4 - 6
Merikoski SBT - Westend Indians (Black) 6 - 3
Turnaussijoitukset E01 2013
1. Classic (Future)
2. Tappara JTC (Nallipyssyt)
3. M-Team
4. Espoon Oilers (Superstars)
.
.
13. Merikoski SBT E01
Kausi 2011 - 2012 Joukkue E01
- Leinonaliiga E00-sarja 2. sija.
- Oulu Cup E00-sarja 8. sija.
- Särkäniemi Cup E01-sarja 14. sija (20 joukkueen turnaus).